Jak działamy

Zadbane ogrody czy uporządkowane publiczne strefy zieleni – to wyjątkowe przestrzenie, które cieszą swoim naturalnym pięknem, pozwalają na relaks oraz sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi i rekreacji. Urządzenie funkcjonalnego i zachwycającego estetyką ogrodu jest bardzo złożonym przedsięwzięciem i wymaga dużej wiedzy, doświadczenia oraz koordynacji wielu specjalistycznych działań. Przedsiębiorstwo Perfect Gardens opanowało tą sztukę do perfekcji, dlatego dziś jest cenionym na rynku partnerem dla licznej rzeszy właścicieli i zarządców terenów zielonych.

Oferta olsztyńskiej firmy obejmuje projektowanie, zakładanie oraz pielęgnację zieleni – zgodnie ze sztuką ogrodniczą, z dbałością o architekturę krajobrazu i oczywiście uwzględnieniem indywidualnych preferencji/potrzeb użytkowników.

W ramach kompleksowego urządzania ogrodu, zwyczajowo na realizację zlecenia składają się następujące etapy:

Spotkanie z klientem

oraz rozmowa na temat preferencji i oczekiwań w zakresie aranżacji,

Inwentaryzacja terenu

wraz wykonaniem dokumentacji zdjęciowej,

Stworzenie koncepcji

zagospodarowania terenu wraz z wizualizacją w różnych wariantach,

Przygotowanie kosztorysu

wraz ze szczegółowym zestawieniem materiałów i roślin,

Zawarcie umowy

na realizację przedsięwzięcia,

Wykonanie projektu technicznego

Kompleksowa realizacja zadania

czyli założenie ogrodu

Ustalenie warunków dotyczących regularnej pielęgnacji

terenu zielonego (opcja doraźnej współpracy bądź stałej opieki w ramach ryczałtowego abonamentu).

Każdego klienta traktujemy indywidualnie, dlatego dopuszczamy różnego rodzaju modyfikacje w obrębie przyjętej procedury. Z przyjemnością podejmiemy się też realizacji pojedynczych zadań, w tym m. in.:

  • zaprojektowanie ogrodu i aranżacji towarzyszącej infrastruktury,
  • urządzenie nowego ogrodu na podstawie gotowej dokumentacji projektowej lub koncepcji,
  • pielęgnacja/uporządkowanie zieleni,
  • wykonanie niezależnego detalu małej architektury (np. altana, grill/wędzarnia, plac zabaw), instalacji (np. automatyczne nawadnianie, oświetlenie) czy elementu ogrodowego krajobrazu (np. oczka i kaskady wodne, skalniaki, trawniki).

W trakcie tworzenie koncepcji i docelowych rozwiązań projektowych, zajmujemy się dogłębnym analizowaniem ukształtowania terenu. Właściwe wyprofilowanie podłoża, a także zabudowa systemów drenażowych – pozwalają odseparować budynki od penetracji wody i wilgoci. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem i maszynami, dzięki czemu wszystkie prace wykonujemy we własnym zakresie, niezależnie od specyfiki terenu czy niedogodności związanych z usytuowaniem działki.

Oferta Perfect Gardens skierowana jest do klientów indywidualnych, zarządców publicznych stref zieleni, wspólnot mieszkaniowych oraz firm, w tym deweloperów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszych propozycji w zakresie projektowania, zakładania i pielęgnacji wyjątkowych ogrodów.